Lekcje ciepła dla klas I-II

Zapraszamy nauczycieli klas I – II, nauczania początkowego, dyrektorów szkół podstawowych i uczniów do udziału w projekcie edukacyjno-ekologicznym pt. „Lekcje ciepła”. Projekt realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku. Lekcje uczą mądrego korzystania z ciepła i energii, troski o zasoby ziemi i jakość powietrza w mieście.

Do zapoznania się z projektem edukacyjnym lekcji ciepła zachęcamy pedagogów klas I – II szkół podstawowych zainteresowanych rozwinięciem tematyki ekologii na prowadzonych zajęciach. Ułatwiając realizację lekcji nauczyciele otrzymają scenariusze zajęć opracowane w angażujący i niestandardowy sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw, interesujących eksperymentów, barwnych ilustracji i ciekawych historii.

By zainteresować uczniów przeniesiemy się do czasów prehistorycznych, gdzie postaramy się wskrzesić ogień metodą pierwotną wyobrażając sobie jak cennym darem było ciepło ogniska, którego trzeba było stale doglądać. Odkryjemy także jak można mieć ciepło we współczesnym domu, a także jakie ogrzewanie najlepiej wpływa na jakość powietrza w mieście. Sprawdzimy jak ogrzewane są kaloryfery w mieszkaniach i poznamy metody przenoszenia ciepła dalej.

Materiał w ciekawej formie chętnie udostępnimy nauczycielom zainteresowanym przeprowadzeniem lekcji ciepła. Oprócz scenariuszy lekcyjnych dla dzieci mamy także książeczki z bajką ekologiczną „Czerwony Kapturek w mieście”, której bohaterowie wprowadzą nas w magiczny świat ciepła.

Zainteresowane szkoły z Gminy Brzesko zachęcamy do zgłaszania chęci udziału w Lekcjach ciepła.

ewa_dach