Ciepłe lekcje z brzeskim MPEC-em

Dostawca ciepła systemowego w Brzesku realizuje lokalnie ogólnopolski projekt edukacyjno-ekologiczny pt. „LEKCJA CIEPŁA” pod honorowym patronatem Burmistrza. Podczas lekcji dzieci uczą się odpowiedzialnego korzystania z energii i ciepła, dbania o środowisko, powietrze i zasoby ziemi.

Pedagodzy nauczania początkowego najlepiej znają swoich uczniów oraz ich ciekawość świata, dlatego to oni otrzymali komplety materiałów do prowadzenia lekcji. Pięknie ilustracje, wciągające ekologiczne bajki dla dzieci, ciekawe eksperymenty i doświadczenia, w których przeprowadzanie angażują się pracownicy MPEC-u, a które można realizować za pomocą prostych rekwizytów – to tylko część atrakcji. Bez wątpienia materiały przygotowane dla nauczycieli opracowane zostały tak, by urozmaicić najmłodszym tradycyjne zajęcia, ale ważniejsza od formy jest treść. To ona wprowadza maluchy w tajemniczy świat ciepła, którego nie widać gołym okiem, ale którego wszyscy potrzebujemy i z którego na co dzień korzystamy.

Na lekcjach dzieci dowiadują się, m.in., że w czasach prehistorycznych o ciepło trzeba było niezwykle dbać. Maluchy przekonają się jak trudno było samodzielnie rozniecić ogień, gdy nie znano zapałek ani zapalniczek. Dzieci dowiadują się także, że ciepło we współczesnych mieszkaniach może nas ogrzewać wcale nie powodując smogu. Jak to zrobić – o tym wszystkim opowiadają również pracownicy MPEC-u przedszkolakom i uczniom podczas zwiedzania przedsiębiorstwa.

„Lekcja ciepła” to inicjatywa, którą wspólnie podjęli dostawcy ciepła systemowego w całej Polsce i realizują je przy wykorzystaniu książeczek edukacyjnych z serii „Czerwony Kapturek w mieście”. Trzy części barwnie ilustrowanych publikacji trafiają do uczniów klas ‘0’ i ‘I’ Szkół Podstawowych natomiast kolorowanki trafiają do przedszkolaków z Gminy Brzesko, które to placówki oświatowe zadeklarowały swój udział  w projekcie. Publikacje te zwiększają świadomość ekologiczną maluchów, a przez to także i rodziców. Zakres i cel działania docenione zostały przez Ministerstwo Środowiska i objęte honorowym patronatem pana Pawła Sałka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnika Rządu do Spraw Polityki Klimatycznej.

Więcej informacji o projekcie www.lekcjeciepla.pl

 

 

admin